Zobacz Więcej
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Wymiana prowadnicy i łańcucha w pilarce.
Wymiana prowadnicy i łańcucha w pilarce.

 

Wymiana prowadnicy i łańcucha w pilarce-prosta rzecz mogłoby się wydawać, a jednak niektórzy mają z tym problem. Zwłaszcza jeśli chodzi o nowych lub niedoświadczonych właścicieli pilarek łańcuchowych. Oczywiście najważniejszą kwestią jest odpowiedni dobór akcesoriów. Co musimy wiedzieć o prowadnicach i łańcuchach do pilarek?

Po pierwsze wyróżniamy 3 najbardziej popularne podziałki lub jak kto woli skoki łańcucha:

1 - LowPro 3/8" nazywany często hobby lub picco (piko). Stosowany w małych pilarkach łańcuchowych. Najczęściej występuje w dwóch szerokościach: Microlite 1,1 mm i Standard 1,3 mm.

2 - .325" szeroko stosowany w pilarkach profesjonalnych. Występuje w trzech szerokościach: Microlite 1,3 mm, Standard 1,5 mm i Stihl 1,6 mm.

3 - 3/8" stosowany w pilarkach profesjonalnych o dużej mocy. Występuje w dwóch szerokościach: Standard 1,5 mm i Stihl 1,6 mm.

Po drugie, aby odpowiednio dobrać łańcuch, musimy znać liczbę ogniw. W przypadku pilarek marki Stihl ilość ogniw jest zazwyczaj nieparzysta. Jeśli chodzi o inne pilarki tj.: DolmarMakitaHusqvarna, Echo, Shindaiwa-odwrotnie.

Jeśli chodzi o dobór prowadnicy, to wykorzystujemy te same parametry co w przypadku łańcucha, czyli podziałkę, szerokość rowka i liczbę ogniw. Zazwyczaj są podane na opakowaniach zarówno łańcuchów, jak i prowadnic. Jednak prowadnice mają jeszcze dwa dodatkowe parametry: układ otworów mocujących i smarowania. Zazwyczaj te dwie informacje zawarte są w symbolu prowadnicy.

Samą wymianę prowadnicy i łańcucha przedstawia na filmie poniżej producent najpopularniejszej marki układów tnących OREGON.

Produkty marki OREGON i Dolmar znajdziesz w naszym sklepie.

https://www.youtube.com/watch?v=5R_ZRwZGINY&feature=emb_logo

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl