Kup w przeciągu:

10

[27.02]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj

Dzisiaj nie wysyłamy.

Dzisiaj już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro.

Zobacz Więcej
 • SSL Bezpieczne zakupy

 • 14 dni na zwrot towaru

 • Szybka wysyłka

 • korzystne ceny

 • sprawdzona jakość

Opcje przeglądania

Myjki ciśnieniowe

Jak działa myjka ciśnieniowa i co można nią wyczyścić?

Działanie myjki ciśnieniowej polega na wykorzystaniu silnego strumienia wody do usuwania zanieczyszczeń. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Idealnie sprawdza się przy czyszczeniu małych obiektów, takich jak narzędzia i rowery oraz dużych powierzchni – elewacji, tarasów, samochodów i ogrodzeń. Przed zakupem urządzenia ciśnieniowego warto zastanowić się, do jakich prac i z jaką częstotliwością ma być ono wykorzystywane. Sprawdź, czy znasz już wszystkie zastosowania myjki ciśnieniowej.

 

Jakie parametry myjki ciśnieniowej?

 Myjka ciśnieniowa - podstawowe parametry
 • Moc - wpływa głównie na zużycie prądu. Najsłabsze myjki posiadają moc 1200-1600 W. Natomiast najmocniejsze 2,5-3 kW.
 • Ciśnienie robocze i maksymalne - ciśnienie robocze, czyli uśredniona wartość ciśnienia. Na to głównie należy zwracać uwagę.
 
 

Ile barów powinna mieć dobrą myjka ciśnieniowa?

 
 
myjkę o maksymalnym ciśnieniu w granicach 130 bar – do codziennych zastosowań lub mycia samochodu, myjka dysponująca ciśnieniem powyżej 130 bar – do czyszczenia wytrzymałych powierzchni.
 

Jakie ciśnienie do czyszczenia kostki brukowej?

 
 
Zalecane ciśnienie podczas mycia kostki brukowej to około 70 – 110 bar. Niskie ciśnienie powoduje niezadowalające rezultaty czyszczenia. Z drugiej strony zbyt wysokie ciśnienie może doprowadzić do uszkodzenia kostki. Takie ciśnienie potrafią osiągnąć myjki już za niewielkie pieniądze

 

Powody, dla których warto kupić domową myjkę ciśnieniową

Podstawowe powody, dla których warto kupić myjkę ciśnieniową do domu, to wykorzystanie jej do licznych prac porządkowych. Są to m.in.:

 • Czyszczenie mebli i akcesoriów ogrodowych szybko, bez detergentów i szorowania, z mocą strumienia dopasowaną do powierzchni.
 • Mycie roweru. W tym przypadku myjka musi działać precyzyjne, a regulacja ciśnienia pozwoli doczyścić zabłocone opony i przemyć ramę bez uszkadzania roweru. Przy myciu trzeba omijać elementy łożyska i napędu, a także uszczelnienia.
 • Mycie pojazdów. Myjką ciśnieniową można czyścić auto czy inne pojazdy oraz maszyny ogrodowe.
  Dbanie o altankę. Altanka będzie wyglądać jak nowa, jeśli dobrze wyczyścimy podłogę, górną zabudową, elementy podtrzymujące daszek. Lanca ułatwi sięgnięcie do wysoko umiejscowionej konstrukcji altanki bez drabiny.
 • Czyszczenie metalowych elementów i narzędzi. Narzędzia ogrodowe łatwo się brudzą, a myjka doczyści je dokładnie, usuwając nawet zaschnięte błoto, trawę czy fragmenty liści z grabi, sekatorów, łopat, kosiarek etc. Można też stosować myjkę do czyszczenia metalowych elementów małej architektury ogrodowej, jak pergole, czy dekoracji ogrodowych, np. lamp lub figur ogrodowych. Pozwoli również dokładnie domyć ogrodzenie.
 • Czyszczenie elewacji. Jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza do trudnego zadania domycia jasnej czy białej elewacji ze śladami po deszczu, błocie, śniegu? Tutaj przydadzą się wysokie ciśnienie i trochę większa moc, a także lanca teleskopowa na wyposażeniu, żeby nie wchodzić na drabinę.
 • Mycie kostki brukowej i tarasu. Taras czy chodniki niejednokrotnie zajmują dużą powierzchnię w ogrodzie, której mycie ręczne jest czasochłonne. Do tego zabrudzenia na płytkach lub kostce mogą być uciążliwe, a w fugach i szczelinach gromadzi się brud. Myjka doskonale poradzi sobie z tymi zanieczyszczeniami, a mycie nawet sporego tarasu czy podjazdu będzie szybkie i wygodne.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl