Producent
Cena
-
od
do
Jak działa myjka ciśnieniowa i co można nią wyczyścić?
Działanie myjki ciśnieniowej polega na wykorzystaniu silnego strumienia wody do usuwania zanieczyszczeń. Jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Idealnie sprawdza się przy czyszczeniu małych obiektów, takich jak narzędzia i rowery oraz dużych powierzchni – elewacji, tarasów, samochodów i ogrodzeń. Przed zakupem urządzenia ciśnieniowego warto zastanowić się, do jakich prac i z jaką częstotliwością ma być ono wykorzystywane. Sprawdź, czy znasz już wszystkie zastosowania myjki ciśnieniowej.
Jakie parametry myjki ciśnieniowej?
- Moc - wpływa głównie na zużycie prądu. Najsłabsze myjki posiadają moc 1200-1600 W. Natomiast najmocniejsze 2,5-3 kW.
- Ciśnienie robocze i maksymalne - ciśnienie robocze, czyli uśredniona wartość ciśnienia. Na to głównie należy zwracać uwagę.
Ile barów powinna mieć dobrą myjka ciśnieniowa?
Jakie ciśnienie do czyszczenia kostki brukowej?
Powody, dla których warto kupić domową myjkę ciśnieniową
Podstawowe powody, dla których warto kupić myjkę ciśnieniową do domu, to wykorzystanie jej do licznych prac porządkowych. Są to m.in.:
- Czyszczenie mebli i akcesoriów ogrodowych szybko, bez detergentów i szorowania, z mocą strumienia dopasowaną do powierzchni.
- Mycie roweru. W tym przypadku myjka musi działać precyzyjne, a regulacja ciśnienia pozwoli doczyścić zabłocone opony i przemyć ramę bez uszkadzania roweru. Przy myciu trzeba omijać elementy łożyska i napędu, a także uszczelnienia.
- Mycie pojazdów. Myjką ciśnieniową można czyścić auto czy inne pojazdy oraz maszyny ogrodowe.
Dbanie o altankę. Altanka będzie wyglądać jak nowa, jeśli dobrze wyczyścimy podłogę, górną zabudową, elementy podtrzymujące daszek. Lanca ułatwi sięgnięcie do wysoko umiejscowionej konstrukcji altanki bez drabiny. - Czyszczenie metalowych elementów i narzędzi. Narzędzia ogrodowe łatwo się brudzą, a myjka doczyści je dokładnie, usuwając nawet zaschnięte błoto, trawę czy fragmenty liści z grabi, sekatorów, łopat, kosiarek etc. Można też stosować myjkę do czyszczenia metalowych elementów małej architektury ogrodowej, jak pergole, czy dekoracji ogrodowych, np. lamp lub figur ogrodowych. Pozwoli również dokładnie domyć ogrodzenie.
- Czyszczenie elewacji. Jaka myjka ciśnieniowa jest najlepsza do trudnego zadania domycia jasnej czy białej elewacji ze śladami po deszczu, błocie, śniegu? Tutaj przydadzą się wysokie ciśnienie i trochę większa moc, a także lanca teleskopowa na wyposażeniu, żeby nie wchodzić na drabinę.
- Mycie kostki brukowej i tarasu. Taras czy chodniki niejednokrotnie zajmują dużą powierzchnię w ogrodzie, której mycie ręczne jest czasochłonne. Do tego zabrudzenia na płytkach lub kostce mogą być uciążliwe, a w fugach i szczelinach gromadzi się brud. Myjka doskonale poradzi sobie z tymi zanieczyszczeniami, a mycie nawet sporego tarasu czy podjazdu będzie szybkie i wygodne.