Zobacz Więcej
  • SSL Bezpieczne zakupy

  • 14 dni na zwrot towaru

  • Szybka wysyłka

  • korzystne ceny

  • sprawdzona jakość

Jak wybrać żyłkę tnącą do kosy?
JAK WYBRAĆ ŻYŁKĘ TNĄCĄ DO KOSY?

Jednym z najistotniejszych elementów układu tnącego kosy, zarówno spalinowej jak i akumulatorowej, jest odpowiednia żyłka tnąca, od której w dużej mierze zależy jakość oraz tempo naszej pracy. Chcąc pozbyć się natrętnych chwastów, szpecących chaszczy czy po prostu idealnie wyrównać trawnik przy betonowym krawężniku, każdy użytkownik kosy przed rozpoczęciem pracy staje przed trudnym lecz niezwykle istotnym pytaniem. Jaką wybrać żyłkę?


Jak dobrać żyłkę tnącą?


Żyłki tnące wykonane głównie z nylonu są niezwykle praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem służącym do koszenia traw roślin, chwastów, czy zarośli. Ich wysoka skuteczność wynika z prędkości obwodowej jaką są w stanie osiągnąć, a ta bezpośrednio zależy od ich przekroju i masy.

Ze względu na mnogość zastosowań oraz wykorzystywane technologie, można wyróżnić całą gamę żyłek tnących, różniących się średnicą, kształtem, budową, właściwościami, czy kolorem. Aby z tego gąszczu produktów, wybrać właściwą żyłkę, należy odpowiednio dopasować wspomniane parametry do posiadanej kosy oraz głowicy żyłkowej, w czym mamy nadzieję pomogą przedstawione w dalszej części informacje.

Jednak przed przystąpieniem do poszukiwań żyłki idealnie dopasowanej do naszych wymagań, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na jedno fundamentalne pytanie. Co będziemy kosić?

Wówczas pozostaje nam już tylko wybrać żyłkę pasującą do naszej kosy i warunków w jakich planujemy pracować

 

  • Żyłki o średnicy od 1,3 do 1,8 mm idealnie sprawdzą się przy cięciu drobnej trawy i niewielkich roślin. Żyłki tego typu stosowane są głównie w podkaszarkach akumulatorowych lub spalinowych o mniejszej mocy (do 1 KM). 

 

 

  • Żyłki o średnicy 3,5 mm i więcej to specjalne rozwiązania do naprawdę ciężkich prac jak wycinanie młodnika, jeżyn i gęstych zarośli. Przykładem takiej żyłki jest, Żyłka do kosy OREGON Flexiblade 4mm , która z powodzeniem wykona pracę tarczy tnącej, w warunkach ciężkich i trudno dostępnych dla standardowej tarczy w gęstych krzakach czy kamienistym podłożu. Tego typu żyłki stosowane są w mocnych kosach, wykorzystywanych głównie przez zawodowców. 
  • https://dolasuiogrodu.pl/pl/c/Zylki-do-kos-i-podkaszarek/64

 

Jak widać wybór odpowiedniej żyłki dopasowanej do indywidualnych potrzeb jest uzależniony od wielu składowych, jak parametry techniczne kosy, głowicy żyłkowej, czy właściwości samej żyłki i stanowi nie lada wyzwanie, nawet dla doświadczonych kosiarzy. Jednak liczymy, iż zaprezentowane powyżej informacje, czym kierować się przy wyborze żyłki oraz jak dopasować jej parametry, rozwieją sporo wątpliwości w tym zakresie i zakup nowej żyłki tnącej nie będzie stanowił już większego problemu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl